Втора поредна победа за Лукойл в Юрокъп

20.11.2013

Лукойл Академик постигна втора поредна победа в Група Е на Юрокъп след като надигра Апоел Мигдал Ерусалим със 76:63 като домакин в "Арена Армеец".

Миналата седмица шампионите най-после сложиха край на черната серия от 4 поредни загуби и спечелиха срещу Асесофт Плоещ на румънска земя.

Така те съхраниха шансовете си в турнира, още повече, че взеха точков аванс в директните двубои срещу израелците.

Първата среща в Ерусалим завърши с преднина от 8 точки за Апоел.

Фантастичен Аландо Тъкър с 29 точки отчая гостите от Израел. Девин Уайт добави 14 точки, 8 асистенции и 7 откраднати топки. Юре Лалич остана с 13 точки, но победата дойде след много усилия на целия отбор на Лукойл, воден за първи път в международен мач от новия старши-треньор Димитрис Галанис.

Божидар Аврамов и Тенчо Банев хвърлиха доста усилия преди почивката, през второто полувреме класата, рутината и спокойствието на Филип Виденов  донесоха ценни точки в полза на "студентите" в момент, в който Академик се нуждаеше от покачване на разликата.

Лукойл бе истинска катастрофа в стрелбата от далечно разстояние с една-единствена успешна тройка от 18 опита, Апоел овладя и подкошието в нападение, но в крайна сметка, домакините взеха победата с повече упорство и желание в заключителните моменти.