Пета загуба за Лукойл Академик в Юрокъп

26.11.2013

Лукойл Академик записа пета загуба в Група Е на Юрокъп след 55:83 срещу Химки като гост в Баскетболния център на Московска област.

Миналата седмица шампионите спечелиха срещу Апоел Мигдал Ерусалим със 76:63 като домакин в "Арена Армеец". След като взеха точков аванс в директните двубои срещу израелците, "студентите" запазват шансовете си за класиране в следващата фаза на надпреварата, стига да спечелят домакинствата си на турския Пинар Кършияка и румънския Плоещ, и да победят като гости босненския Игокея.

За Лукойл Академик най-резултатен отново бе Аландо Тъкър, който записа 19 точки, 5 борби и 2 откраднати топки. Американецът обаче остана единственият, преминал двуцифрената бариера в отбора. Девин Уайт добави 9 точки, а с по 8 останаха Киърън Ачара и Божидар Аврамов.

Гостите започнаха двубоя неуверено, а след серия от 12-0 Химки поведе с 25:11 след десет минути на паркета. На полувремете "студентите" изоставаха с 21:40. Въпреки силните минути за Аландо Тъкър след подновяването на мача обаче, през третия период пасивът на възпитаниците на Димитрис Галанис скочи до 30 точки, и в крайна сметка обрат бе невъзможен.

Щабът на Лукойл Академик се завръща от Москва утре (27-и ноември), като в 12:05 часа каца на Терминал 2 на Летище "София". Следващата среща на "студентите" от Юрокъп е на 4-ти декември срещу Пинар Кършияка в зала "Арена Армеец".