Първа победа за Лукойл Академик в Юрокъп

13.11.2013

Лукойл Академик изстрада първа победа в Група Е на Юрокъп след като надиграха Асесофт Плоещ с 82:75 като гост в Румъния. Шампионите на България сложиха край на черната серия от четири поредни загуби от началото на турнира и вече гледат с надежда към оставащите пет двубоя до края на надпреварата в груповата фаза.

Лукойл взе глътка въздух още в първата си среща след раздялата със сръбския старши-треньор Оливер Костич, който бе освободен миналата седмица, непосредствено след поражението пред своя публика от босненския първенец Игокеа Александровац. Наставник на "студентите" в битката в северната ни съседка бе Мирослав Ралчев, който си свърши отлично работата и оправда напълно гласуваното му доверие.

Срещу Плоещ възкръсна и закотвения на пейката от бившия старши-треньор Божидар Аврамов, който допринесе с 11 точки за дълго чаканата победа на Академик. Четвъртият баскетболист, който мина двуцифрения точков актив за "студентите" стана Димитрис Вергинис.

Най-добрите си мачове досега в Европа изиграха американците Аландо Тъкър и Девин Уайт. Бившето крило от НБА завърши първи по резултатност с 18 точки, реализатор №1 на германската Бундеслига за изминалия сезон приключи с точка по-малко в актива.

За пръв път в титулярната петица за българския тим този сезон започна капитанът на отбора Тенчо Банев, който остави много добри впечатления с изявите си.

Лукойл и Асесофт започнаха с минута мълчание в памет на пострадалите от урагана Хайян във Филипините. Всички мачове от Евролигата и Юрокъп тази седмица ще започват с минута мълчание, а голяма част от приходите от билети ще бъдат предоставени на Червения кръст във Филипините и на УНИЦЕФ.

Следващото изпитание пред Лукойл предстои на 20 ноември, когато приема израелския Апоел Йерусалим. Срещата е от 18,00 часа в "Арена Армеец".