Младежите не затрудниха шампиона

21.02.2013

Шампионът Лукойл Академик не остави никакъв шанс на младежкия национален отбор на България до 20 години и спечели с 92:55 в двубой от 18-и кръг на Националната Баскетболна Лига, като по този начин студентите записаха на сметката си 16-а победа в редовния сезон.

Новото попълнение на Лукойл Димитриос Харитопулос се представи на ниво и приключи с дабъл-дабъл от 25 точки и 11 борби за само 19 минути на терена. Божидар Аврамов и Томас Масамба също записаха на сметките си двуцирени активи, след като отбелязаха по 18 и 10 пункта.

Ангел Нацкин бе най-резултатен за младите лъвчета – 14 точки, а Тенчо Тенчев се отличи с 11 пункта.

Интригата в двубоя бе напълно убита още в първите минути, след като баскетболистите на Академик не си позволиха да подценят съперника и направиха всичко възможно, за да си осигурят успеха максимално рано.

След първите десет минути шампионите вече водеха с 25:13, като до почивката разликата продължи да се покачва стремглаво, за да премине границата от 20 пункта – 46:23. Въпреки солидния си аванс, Лукойл не намали оборотите и след почивката продължи да трупа аванс, който в крайна сметка стигна до 37 точки, за крайното 92:55.