Лукойл загря за Левски с победа над Рилски спортист

17.03.2013

Шампионът Лукойл Академик победи Рилски спортист с 90:76 като домакин в последен мач от 20 кръг на НБЛ тази вечер в Правец. Така тимът загря за големия сблъсък с Левски, който се очертава в сряда, отново на територията на студентите. Дербито между двата най-силни отбора у нас е от 18,00 часа в Правец.

За Лукойл успехът над Рилецо е 18-и успех в първенството, а до момента те имат допуснати само две загуби - като гости на Балкан в Ботевград през декември миналата година, и отново извън своята зала, но в "Универсиада" през януари от Левски. След второто и последно засега поражение за Лукойл бе сменен и треньорът Марин Докузовски.

Смени на треньорите след триумфа на Академик над Рилски спортист няма да има. Студентите са еднолични лидери в НБЛ пред прекия съперник Левски, Рилски спортист играе един от най-стабилните си сезони през последните години, спечели бронз в турнира за Купата на България и се класира за Файнъл Фор на Балканската лига след героична победа с продължение като гост над македонския Куманово.

Димитрис Харитопулос с 19 точки бе най-резултатен за Лукойл в двубоя. Още петима играчи на Сашо Везенков завършиха с двуцифрен точков актив - Брандън Хийт с 13, Божидар Аврамов с 12, Веселин Веселинов с 11, Дарил Уоткинс и Павел Маринов с по 10.

За Академик не игра Тенчо Банев, който лекува контузия.

За Рилски спортист Анджело Калояро отбеляза 16, Станислав Ваклинов добави 15, а Дарин Иванов остана с 12. Росен Барчовски даде почивка на основния си реализатор Тери Смит, а Христо Захариев се задържа на терена по-малко от 17 минути.