Лукойл загря за Грьонинген с победа над Черно море

29.12.2016

Лукойл Академик записа девета победа в НБЛ след като се наложи над Черно море с 86:75 като гост в мач от 12 кръг на лигата у нас. Успехът на "студентите" в зала "Христо Борисов" във Варна бе загрявка за следващото им изпитание - домакинството на холандския Грьонинген в турнира за Европейската купа на ФИБА. То предстои на 4 януари в "Универсиада".

Капитанът на шампионите Филип Виденов демонстрира отличен мерник и реализира 12 точки за 15 минути, събирайки 25 пункта коефициент на полезно действие. Той бе 2/4-50% при опитите си от близко и средно разстояние, 2/5-40% от тройката и 2/2-100% от линията за изпълнение на наказателни удари. Виденов открадна две топки в защита и подаде две асистенции.

Украинското крило Максим Корниенко записа пореден дабъл-дабъл, този път от 18 точки и 11 овладени под коша топки, а новото попълнение на Лукойл - Джеръм Бийн се включи с 12 точки и 6 борби за 17 минути като резерва.