Лукойл спря Балкан, рожденикът Веселинов с добър мач

16.02.2013

Шампионът Лукойл Академик спечели регионалното дерби срещу Балкан с 82:71 като домакин в мач от 17-ия кръг на мъжката НБЛ в Правец. Това бе и първа домакинска победа за студентите, откакто Сашо Везенков застана начело на тима. Досега Везенков изведе селекцията до успешен завършек в гостуванията на бронзовия медалист Ямбол, срещу Черноморец в Бургас и срещу Берое в Стара Загора.

Срещата бе дебют по екип на Лукойл за новото попълнение Димитриос Харитопулос, пристигнал от гръцкия ПАОК. Тежкото крило излезе титуляр заедно с Брандън Хийт, Боян Попович, капитанът Тодор Стойков и Дарил Уоткинс. За съперника от Ботевград стартираха Йордан Бозов, Владимир Панич, Урош Петрович, Станимир Маринов и Атила Сантош.

Центърът на шампионите Дарил Уоткинс бе най-добър с 20 точки за Лукойл, с 14 остана Божидар Аврамов, а Боян Попович - с 13. Харитопулос напусна терена с актив от 11 точки и 8 борби за 24 минути. Рожденикът Веселин Веселинов, който днес навършва 30 години също бе на висота, включвайки се с 11 точки за 16 минути като резерва (4/5 - 80%).

За Балкан с 21 точки приключи Владимир Панич, Йордан Бозов вкара 16, към които добави и 8 борби. Станимир Маринов вкара 14. Лукойл спечели битката под коша с 33 борби срещу 22 за Балкан.

Мачът започна със серия 7-0 в полза на Лукойл, я първата успешна стрелба бе дело на Харистопулос. Балкан се пробуди едва в края на периода, когато изоставаше със 7 точки. Студентите контролираха нещата на терена и на моменти увеличаваха разликата до 17 точки.

Офанзивната игра, на която заложиха гостите не даде резултат и до почивката, която дойде при 42:29. Трудностите за възпитаниците на Александър Тодоров продължиха и през второто полувреме. В третата част разликата скочи до 20 точки и от там нататък мачът се доиграваше.