Лукойл си върна на Балкан и превзе Ботевград

02.02.2014

Лукойл Академик не позволи втора изненада срещу Балкан и спечели убедителна победа като гост в Ботевград - 88:73 в сочения за дерби мач от 16 кръг на НБЛ в събота. Шампионът показа класа и взе своето след много силно второ полувреме и стабилни изяви на целия тим, воден от гръцкия треньор Димитрис Галанис.

Успехът остави Лукойл Академик като едноличен лидер на върха в класирането и се оказа своеобразен реванш за студентите, които отстъпиха срещу Балкан изненадващо пред своя публика в Правец в края на ноември.

Шестима баскетболисти на Лукойл минаха границата от двуцифрения точков актив. Четирима от тях го направи като титуляри в срещата. Само двама играчи не успяха да се разпишат от целия отбор, който записа минути на терена в зала "Балкан".

Номер едно за 11-кратните поредни шампиони на България безспорно бе Божидар Аврамов.

Гардът записа 14 точки, между които 4/7 от тройката, а негов снаряд от далечно разстояние попари домакините в последната секунда на първото полувреме.

Аландо Тъкър стана най-резултатен с 20 точки, американецът обаче не спря до тук и взе 10 борби под коша, което му помогна да запише дабъл-дабъл срещу ботевградчани. Страхотен като резерва се включи Кристофър Дън. Новият гард на студентите се отличи с 13 точки и с много прецизен мерник преди почивката.