Лукойл се изпоти здраво, но си тръгна от Ботевград с победа

21.10.2016

Лукойл Академик записа трудна втора победа от началото сезона в НБЛ Виваком. “Студентите” изоставаха в голяма част от двубоя, но след щурм в края се наложиха като гости на Балкан в “Арена Ботевград" с 88:76.

23 точки за Дани Гибсън, 21 за Павлин Иванов и 17 за Стив Зак. Това бяха най-резултатните състезатели за победителите. От другата страна Михайло Секулович завърши с 18 точки и 9 борби.

Развръзката стана ясна чак в последните минути. На паркета в “Арена Ботевград” замириса на дерби още в началото. Крехка едноточкова преднина за Балкан беляза встъпителната четвърт, настъпила при 24:23. Разликата набъбна до 11 точки, а на голямата почивка таблото сочеше 45:37 за “зелените”.

Ботевградчани водеха до средата на заключителния период, когато обаче Дани Гибсън доближи “студентите” на 68:69. Пълният обрат бе поднесен в заключителните 5 минути, когато шампионите излязоха напред с 6 точки, които по-късно увеличиха до 11, и връщане назад вече нямаше.

Александър Илиев изигра първи двубой със “зелената” фланелка срещу “студентите”, които в края на лято 2016 го преотстъпиха под наем в Балкан, за да трупа опит и игрово време. Плеймейкърът остана на паркета в продължение на 20 минути, за които се разписа с 4 точки и 5 асистенции.

В 3-ти кръг на НБЛ Виваком Лукойл Академик приема Черно море Тича, на 29 октомври, с начален час 18:00. Преди това на “студентите” предстои и визита в Румъния, където в сряда, 26 октомври, ще се изправят срещу 21-кратния шампион на северните ни съседи Стяуа във втори двубой от груповата фаза на ФИБА Къп.