Лукойл разби Ямбол като домакин с 85:68

31.03.2013

Шампионът и носител на Купата на България Лукойл Академик се наложи над Ямбол с 85:68 като домакин в първия мач от 23 кръг на НБЛ. Възпитаниците на устремилия се към депутатско място с ГЕРБ в Парламента Иван Чолаков претърпяха четвърто поредно поражение. Ямболии останаха и много далеч от играта, с която повалиха студентите като гости в Правец миналата пролет..

За Лукойл Дарил Уоткинс и Димитриос Харитопулос вкараха по 16 точки, американецът добави и 12 борби. С 11 точки завърши Боян Попович, а капитанът Тодор Стойков остана с 10 точки.

Мартин Дурчев брани наниза 17 точки за Ямбол, Неманя Милошевич 16, а с 10 приключи Брайън Ормън.

Първата част премина под знака на безсилието за Ямбол. Гостите стартираха с 5 нулеви минути, а първият, успял да отбележи, бе Филип Вукосавлевич, който побърза да натрупа 3 лични нарушения и опъна нервите на Иван Чолаков. Студентите правеха каквото искат, бележеха, от където си поискат и спечелиха четвъртината с 27:9.

Академик се оттегли на почивката с преднина от 17 точки - 48:31, а интрига в срещата отдавна липсваше. Домакините бяха по-добри в стрелбата от игра – 17/30 (57%) срещу 12/33 (36%) за Ямбол, доминираха в подкошието с 22 борби срещу 13 за съперника, а единственият показател, по който тима на Иван Чолаков превъзхождаше, бе едва забележимото предимство от тройката - 3/8 (38%) срещу 2/8 (25%) за Лукойл.

След паузата картината на терена стана още по-безцветна, а изходът - очакван. До края баскетболистите на Сашо Везенков взеха своето с добра защита и продължиха агонията на Ямбол в четвърти пореден кръг.