Лукойл превзе върха в класирането с победа над Левски

07.11.2016

Походът на Лукойл Академик остава перфектен, както в европейската купа на ФИБА, така и в България. “Студентите” се наложиха убедително като гости на Левски 2014 с 90:52 и още след 4-ти кръг в НБЛ Виваком излизат еднолично на челна позиция в класирането като единствения непобеден тим в мъжкия ни елит до момента.

Всички в селекцията на Тони Дечев получиха игрово време и до един регистрираха точков принос в статистиката. Дани Гибсън бе най-резултатен с 16 точки, последваха го Христо Захариев с 13, Максим Корнийенко с 12 и Денис Агре с 11, който остана и на косъм от дабъл-дабъл с 9 овладени борби.

"Студентите" държаха "сините" в ролята на догонващи през цялата първо полувреме, но все още краят не изглеждаше предрешен. На голямата почивка таблото светна при 40:30 в полза на шампионите, но скоро след завръщане от съблекалните разликата набъбна до 30 точки - 70:40. В заключителните 10 минути темпото и на двата състава спадна, а Лукойл дочака спокоен последната сирена.

На 12 ноември Лукойл Академик приема Ямбол в Спортния комплекс в Правец. Левски пък ще гостува на Академик Бултекс 99.