Лукойл поведе на Черноморец след 97:60 в Правец

30.04.2014

Лукойл Академик постави безпроблемно начало на плейофите в НБЛ този сезон след като в мач от първия кръг на елиминациите надигра Черноморец с 97:60 пред своя публика в Правец.

За шампионите страхотен двубой изнесе американецът Аландо Тъкър, който стана реализатор на срещата с 28 точки. Със 17 точки се отличи хърватинът Юре Лалич, който добави и 10 борби под коша за дабъл-дабъл срещу Черноморец.

Силен като резерва бе Чавдар Костов. Националът, който дълго време лекува контузия и не игра почти три месеца, се чувства все по-добре. Божидар Аврамов подаде 7 асистенции, но нямаше ден в стрелбата от далечно разстояние, а първи минути след травма и вирусно заболяване записа Димитрис Вергинис.

Директорът и треньор на Лукойл до края на сезона Сашо Везенков даде почивка на Марко Килингсуърт, а петимата му чужденци бяха Тъкър, Лалич, Вергинис, Тони Уидън и Крис Дън.

Вторият мач между двата отбора е в петък в Бургас. Очаква се още тогава Лукойл Академик да затвори серията в своя полза и да се класира с лекота за полуфиналите, където изпитанието пред тима ще бъде далеч по-сериозно. В четвъртфиналите на НБЛ се играе до две победи от три двубоя.