Лукойл не прости на Левски в дербито на осмия кръг у нас

08.12.2013

Лукойл Академик не позволи изненада и победи Левски с 87:77 в дербито на осмия кръг в TESY НБЛ. Мачът се игра в тренировъчната зала на "Арена Армеец" в София, поради заетост на зала "Универсиада". Шампионите наложиха волята си като след равностойно първо полувреме, бяха по-добрият отбор след почивката.

Димитрис Вергинис стана най-резултатен със 17 точки за студентите, силен през второто полувреме бе и Киерън Ачара с 11 точки и 8 борби. Божидар Аврамов, който в този двубой изведе съотборниците си като капитан в отсъствието на контузения Тенчо Банев, добави 12 точки. Решителни намеси в срещата записа Филип Виденов.

За Левски единствени на ниво бяха Лайнъл Чалмърс с 18 точки и 5 асистенции и Павел Иванов с 24 точки. Те обаче не получиха достатъчно подкрепа от съотборниците си.

Лукойл Академик е лидер в НБЛ с 6 победи и 1 загуба.