Лукойл е на 1/2-финал за Купата на България

19.02.2015

Баскетболистите на Лукойл Академик се класираха първи за голямата четворка на Купата на България след като победиха Берое с 92:68 в 1/4-финален мач от турнира в Плевен. "Студентите" очакват сега името на отбора, който ще бъде техен съперник утре на 1/2-финала в зала "Балканстрой". Той ще бъде измежду Левски и Ямбол, които играят в момента.

Ди Браун стана най-резултатен с 19 точки за успеха, а Христо Захариев добави 17, Тери Смит записа първи дабъл-дабъл в надпреварата от 10 точки и 11 асистенции, включвайки се от пейката. Дебют за Лукойл направи и черногорецът Никола Драгович, който вкара 9 точки.

"Затегнахме защитата във втората част, направихме добра серия от 20-0 точки, която реши мача. Взехме борбата под коша през второто полувреме", заяви треньорът на Академик Йовица Арсич след победата.