Лукойл допусна втора загуба за редовния сезон в НБЛ

19.04.2014

Лукойл Академик допусна втора загуба в редовния сезон на НБЛ кръг преди края му и преди началото на същинската битка в плейофите. Пред 500 зрители в Правец в навечерието на Великден, шампионите позволиха на Левски да си тръгне с победа с 97:93 в дербито на 26-ия кръг. Резултатът от мача не може да промени класирането преди четвъртфиналите.

Лукойл Академик е твърдо пръв с 22 победи и 2 поражения. Балкан е втори, но за да завърши на тази позиция преди плейофите ще трябва да надиграе Берое във вторник, когато е 27-ия - последен кръг на редовния сезон.

Левски е на трето място, а на четвърто е Черно море, който днес си избра срещу кого да спори на 1/4-финалите и услужливо падна от Ямбол.

Така Ямбол ще бъде пети и ще срещне варненци в елиминациите, а Рилски спортист е трети и ще спори срещу Левски.

В отсъствието на възстановяващия се след вирусно заболяване Димитрис Вергинис, който остана извън групата на Лукойл за мача срещу Левски, директорът и треньор до края на сезона Сашо Везенков заложи на гардове Крис Дън и Тони Уидън от чуждестранния арсенал.

Уидън се включи като резерва с 16 точки, с толкова завърши и Божидар Аврамов, а с по 18 се отчетоха Александър Янев и Марко Килингсуърт.

Слаба защита и слаба борба в подкошието, плюс няколко грешни решения в последните минути дадоха възможност на Левски да триумфира в Правец. За гостите от София над всички и №1 на терена в двубоя бе Брандън Хийт. Бившият гард на Лукойл реализира 35 точки. С 22 и 12 борби много силен бе и НБА ветеранът Джумейн Джоунс.