Лукойл допусна втора загуба в България

18.12.2016

Лукойл Академик отстъпи със 72:74 като гост на Академик Бултекс 99 в мач от 10 кръг на НБЛ Виваком. Единственото друго поражение на "студентите" в България бе в 6-тия рунд на първенството, със 104:108 при визитата на тима на Спартак Плевен.

"Студентите" от Правец започнаха по-убедително и рано натрупаха 12-точкова преднина. До полувремето обаче пловдивчани наваксаха за 31:33. Равностойно второ полувреме остави двубоя интригуващ до самия му край, когато Лукойл имаше шанс за равенство, но Филип Виденов пропусна 12 секунди преди сирената. Повече резултатът така и не се промени.

21 точки на капитана Филип Виденов,12 за Павлин Иванов и 10 на Дани Гибсън се оказаха недостатъчни за щастлива развръзка. Най-полезен за победителите пък бе Оскар Белфийлд с 21 точки.

В следващия кръг селекцията на старши треньора Тони Дечев приема Балкан на 23 декември от 18:00 часа, като срещата ще бъде излъчена и пряко в ефира на БНТ. Два дни по-рано обаче (21 декември) на шампионите предстои и гостуване на Енисей Красноярск от 14:10 часа българско време в двубой от втората фаза на ФИБА Къп. В първия си мач Академик победи 26-кратния португалски първенец Бенфика с 84:72.