Лукойл Академик се сбогува достойно с Европа

03.02.2016

След почти 5-месечно достойно присъствие в Европа, Лукойл Академик се сбогува с Купата на ФИБА. Избраниците на Тони Дечев се бориха мъжки, но отстъпиха пред Вентспилс с 62:69 като домакини в "Арена Ботевград". Шампионите се разделят с надпреварата на Стария континент с пет победи в 12 мача от октомври насам и участие в Топ 32.

Донел Тейлър отбеляза 17 точки за "студентите". Договорът на американеца изтече с последния двубой на Лукойл в Европейската купа. Още 12 точки добави Желко Шакич. За Вентспилс, който продължава напред от нашата Група P като втори отбор (първи е Антверп) най-резултатен бе Кристапс Янисенокс с 19.

В другия мач от групата днес Антверп направи всичко възможно да помогне на Нимбурк да се промъкне напред в Топ 16 като загуби с 57:84 като гост в Чехия. Това обаче не бе достатъчно, защото в Ботевград латвийците спечелиха и така запазиха втората си позиция в класирането.

Тони Дечев съхрани силите на Филип Виденов, който бе по екип, но не записа нито минута. Той продължава да лекува възпаление на петата. Почивка получи и Асен Великов. Бившият капитан на Черно море не е напълно възстановен от мускулно разтежение.

Извън групата за мача останаха още двама - Тенчо Банев и Крис Минков. Капитанът на "студентите" лекува коляно, а Крис не може да се оправи от контузията, която получи при нелепо подхлъзване върху рекламен стикер в "Арена Ботевград" преди две седмици срещу Антверп.

На Лукойл сега остава да се съсредоточи върху изявите си от вътрешния календар. В събота шампионите гостуват на една от приятните изненади този сезон в НБЛ - Спартак Плевен.