Лукойл Академик с 13-а победа в НБЛ (видео)

09.01.2016

Лукойл Академик спечели 13-а победа в НБЛ след като се наложи над Ямбол със 107:75 като домакин в Правец. Първенецът на България взе първи успех в родния шампионат през 2016 г. и се върна на правия път след изненадващата загуба от Балкан на 30-и декември в Ботевград. Сега "студентите" насочват поглед към следващото предизвикателство, което се казва Вентспилс. Тимът лети за Латвия във вторник.

Донел Тейлър стана най-резултатен за домакините с 22 точки. Димитър Димитров добави 16, Павлин Иванов 14, а Асен Великов направи 7 асистенции.

За гостите от Ямбол над всички бе Милян Бочка. Гардът се разписа с 25 точки. Добре му пригласяше Боян Радетич с 16 точки. Също с 16 се отличи Денис Агре.

Първи минути след 9-месечно отсъствие с екипа на Лукойл Академик записа Николай Колев. 205-сантиметровият център не бе стъпвал на терена от април миналата година като се възстановяваше дълго време от контузия в коляното. Центърът показа добра форма - 12 точки за 16 минути.

Старши-треньорът на "студентите" Тони Дечев даде почивка на Бранислав Ратковица, който ще бъде на линия за гостуването на Вентспилс в сряда за Европейската купа на ФИБА.

Все още извън състава е капитанът Тенчо Банев, изгледал срещата от пейката на домакините. В залата да подкрепи своите, както обикновено дойде и Божидар Аврамов, на когото предстои нова операция на коляното. Дечев спести и силите на Филип Виденов. Лидерът на тима страда от болки в петата, заради които пропусна домакинството и победата на чешкия Нимбурк.

Ямбол отстъпи, но се бори мъжки и показа познатия си боен дух и характер, прословути за клуба от града край река Тунджа.

В следващия кръг Лукойл приема Рилски спортист. Мачът е на 16-и януари в Самоков, а по същото време Ямбол приема Черноморец.

СТАТИСТИКА ОТ ЛУКОЙЛ - ЯМБОЛ

Мачът бе излъчван пряко в канала на LAP.BG в youtube.com. Запис от него може да наблюдавате тук: