Лукойл Академик преодоля с лекота и Черно море

19.01.2013

Лукойл Академик продължава битката за първото място в Национална баскетболна лига. Тази вечер студентите се наложиха над Черно море в Спортния комплекс в Правец с 87:65. Шампионът на България има вече в актива си 11 победи и 2 загуби, а варненци са с 5 успеха и 7 поражения, но и с мач по-малко, заради отложената среща с Черноморец.

С основна заслуга за успеха бе Девин Грийн със своите 14 точки, 9 борби и 4 aсистенции. Трима баскетболисти записаха по 11 точки - Брендън Хийт, Томас Масамба и Дерил Уоткинс. При дебюта си за Лукойл Академик Боян Попович записа 7 точки, 3 борби и 4 aсистенции за 22 минути на терена.

За Черно море най-резултатен бе Лари Хол, който остави срещу името си в статистиката 17 точки и 9 борби. Любиша Връчел записа дабъл-дабъл - 14 точки и 11 борби. С 14 и 4 асистенции остана Асен Великов.

След равностойна първа част, в която студентите взеха минимална преднина от 2 точки – 23:21, момчетата на Борислав Ралчев увеличиха оборотите и успяха да ограничат противника до 7 точки и да запишат в актива си 23 точки. Това им донесе аванс от 46:28 на почивката.

След паузата Връчел, Хол и Великов се разиграха и стрелбата на варненци потръгна, но студентите в лицето на Масамба, Хийт и Уоткинс им отговориха подобаващо за 72:54. Въпреки усилията на гостите, Грийн и Уоткинс изведоха тима си до 87:65.