Лукойл Академик не остави шанс на Черно море в Правец

30.01.2016

Лукойл Академик се наложи над Черно море с 82:70 като домакин в мач от 17-и кръг на НБЛ в Правец. За възпитаниците на старши-треньора Тони Дечев това е 16-а победа до момента през сезона в лигата у нас като единтвената загуба на шампионите остава тази от Балкан в Ботевград на 30-и декември миналата година.

Павлин Иванов отчая варненци през второто полувреме. Ямболията завърши с 24 точки, между тях 5/10 от тройката. Филип Барович остана на косъм от дабъл-дабъл с 19 точки и 9 борби. Желко Шакич постави 18 точки на сметката си.

"Моряците" се бориха мъжки докато имаха сили и през първото полувреме срещата бе интересна и равностойна. Разликата в полза на Лукойл настъпи след почивката. За гостите най-добре се представиха Николай Стоянов с 18 точки, Никола Маравич с 16 и капитанът Пламен Алексиев с 10.