Лукойл Академик мина и през Черноморец

22.01.2016

Лукойл Академик достигна до 15-та победа в НБЛ Виваком през настоящия сезон. В зала “Бойчо Брънзов” тимът на Тони Дечев се наложи над Черноморец с 82:62 като гост в първи мач от 16 кръг в първенството при мъжете. “Студентите” имат в актива си и 1 загуба, като остават лидери в шампионата. Бургазлии пък са с баланс от 2-14, което им отрежда последната 10-та позиция.

Донел Тейлър се отчете с 22 точки и 7 борби за Лукойл Академик. Димитър Димитров добави 18. Желко Шакич бе много полезен и записа дабъл-дабъл – 16 точки и 14 борби. Бранислав Ратковица завърши с 11 и 6 асистенции.

В групата на шампионите за двубоя не попаднаха Крис Минков, Филип Виденов и Тенчо Банев, които лекуват здравословни проблеми.

Константин Коев бе най-резултатен за Черноморец с 22 точки и 6 борби. Марко Янюшевич се разписа с 15 и 6 борби. Джеймс Уилямс IV остана с 11 точки и 7 асистенции.

След равностойни първи 10 минути Лукойл излезе напред с 31:24 в средата на втората част след успешни акции на Донел Тейлър и Бранислав Ратковица. Черноморец отговори със серия от 10-0, дело на Константин Коев и Джеймс Уилямс IV, за да поведе с 37:36 на голямата почивка.

След паузата обаче Желко Шакич и Димитър Димитров се разиграха и “студентите” си върнаха лидерството за 56:49. През последната четвърт гостите не намалиха оборотите и увеличиха преднината си до 20 точки, което се оказа достатъчно за крайното 82:62.

На 30 януари Лукойл Академик приема Черно море, а Черноморец ще играе с Рилски спортист.

Снимка: LAP.BG