Лукойл Академик изпусна победата в Йерусалим (СНИМКИ+СТАТИСТИКА)

17.10.2013

Лукойл Академик се бори храбро, но изпусна победата над Апоел като отстъпи със 76:84 в Йерусалим.

Мачът бе първи за шампионите в Юрокъп, а втората им среща в турнра е пред собствена публика на 23 октомври в София.

Тогава "студентите" приемат Химки от 18,00 часа в зала "Универсиада". БНТ ще излъчи директно двубоя, а ръководството вече пусна билетите в продажба.

Те са с цена 3,00 лева и могат да се намерят пред касите на "Универсиада" или в магазините на веригата EVENTIM.BG.

Няколко минути не стигнаха на Лукойл да поднесе втората изненада в Група Е на Юрокъп. Първата дойде от Русия, където Плоещ надигра фаворита Химки с 97:89 и взе страхотна победа като гост.

Академик бе напред в резултата в началото на последната четвърт, но допусна обрат като не успя да спре в подкошието разигралия се белорусин Артьом Парахуски.

211-сантиметровият център ни би почти сам през второто полувреме като реализира 21 точки и овладя 8 борби под двата ринга.

Силен дебют с фланелката на Лукойл записа Филип Виденов, който за 15 минути отбеляза

17 точки и даде тон на съотборниците си да действат със самочувствие през първото полувреме. Виденов продължи да бъде стабилен и след почивката, когато се разигра и Девин Уайт, но в крайна сметка силите на отбора не стигнаха, за да се радва и след финалната сирена.

От Израел Лукойл лети директно за Варна, където в събота гостува на Черно море в мач от първи кръг на НБЛ.