Именякът Тодор Стойков вкара 18 точки на ходом срещу родния си клуб Черно море

23.03.2013

Шампионът и носител на Купата на България Лукойл Академик се разходи до Варна, за да победи победи Черно море със 112:71 в предвидим и безинтересен мач от 22 кръг на НБЛ.

За студентите над всички бе гръцкото крило Димитрис Харитопулос с 23 точки. Веселин Веселинов вкара 21, а капитанът Тодор Стойков наказа родния си клуб 18 точки за 20 минути навръх именния си ден.

Американецът Лари Хол се разписа с 19 точки за Черно море, Тихомир Желев добави 14, а Васил Кьосев остана с 13.

Срещата започна според очакванията и Лукойл бързо натрупа аванс от 12 точки още през първата четвърт при 28:16. До почивката оставеният необезпокояван шампионски тим увеличи преднината си до 34 точки при 60:26.

След серия от 11-4 в и 70:31 за гостите, интрига в двубоя напълно липсваше, а до края мачът остана само да се доиграе.