Бней спря перфектния устрем на Лукойл (видео + статистика)

09.11.2016

Лукойл Академик се бори мъжки в Израел, но два кръга преди края на груповата фаза във ФИБА Къп и след три поредни победи, инкасира първата си европейска загуба със 79:84 срещу Бней Ерцлия, когото победи със същата разлика (78:73) преди по-малко от месец като домакин в столичната зала "Универсиада".

Двубоят бе равностоен през първото полувреме, макар българите да имаха крехък аванс до 26-та минута. Всичко започна отначало, когато в третата четвърт на таблото бе изписано 52:52. Израелците се откъснаха напред със 7 точки, които запазиха до заключителните 180 секунди. Каквото и да опитваха възпитаниците на Дечев обаче, сили за щастлива развръзка не достигнаха.

Словенецът Саша Загорац бе най-резултатен за българския тим с 16 точки. Американският гард Дани Гибсън го последва с 15. Украинският национал Максим Корниенко добави 13, колкото и 211-сантиметровият "янки" Стив Зак, който оформи дабъл-дабъл заедно с 13 овладени борби.

За победителите Стивън Денис наниза 18 точки.

До края на встъпителния етап във втория по сила турнир на международната централа остават още два кръга, в които Лукойл Академик приема румънския шампион Стяуа на 16 ноември в 'Арена Ботевград", а след това гостува на словашкия първенец Приевидза за 23 ноември.

За момента "студентите" и Бней Ерцлия делят първа позиция в Група F с еднакъв баланс от по три успеха и едно поражение.