Берое стресна Лукойл на 1/4-финал за Купата във Варна

27.02.2013

Шампионът Лукойл Академик бра страх до последно, но все пак победи Берое с 96:90 в първия 1/4-финал за Купата на България при мъжете във Варна. Студентите чакат да разберат името на съперника, срещу когото ще спорят утре в мач, от който зависи дали ще защитават трофея си.

Баскетболистите на Берое играха като лъвове и не оставиха скъпоплатените звезди на първенеца на България да диша спокойно нито за секунда. Срещата мина през много изравнявания и обрати и опроверга очакванията, че ще е двубой без интрига.

В крайна сметка американецът Дарил Уоткинс (на главната снимка) наклони везните в полза на Академик с 29 точки и 14 борби. Гръцкото тежко крило Димитрис Харитопулос добави 19. Разочароваха сънародникът на Уоткинс Брандън Хийт и Божидар Аврамов, които след мача бяха остро критикувани от директора и едновременно треньор Сашо Везенков.

За Берое Уил Уолкър завърши с 24 точки, следван от Васил Александров с 16. А с 12 се разписа Реджи Холмс, който обаче се контузи.

Лукойл доминира през първите 10 минути. След 2 успешни наказателни удара на Васил Алекандров в началото на втората четвърт Берое поведе с 31:32, но след серия 7-0 студентите се върнаха напред в резултата. Момчетата на Младенов наваксаха, а почивката дойде при 48:46 за Берое.

След подновяване на играта 10-кратният пореден шампион на България излезе пределно мотивиран, но Берое не се даде и гонитбата на терена в зала "Контресна" продължи. Накрая все пак опитът и по-дългата резервна скамейка наклониха везните в полза на столичани.