5 от 5 за Лукойл Академик в НБЛ след тежка битка в Ямбол

07.11.2015

Лукойл Академик продължава да върви без грешка в НБЛ през новия сезон. Момчетата на Тони Дечев се поздравиха с пета поредна победа, този път с 92:71 в гостуването си на Ямбол в зала "Диана".

Страхотен мач за шампионите изнесе центърът Филп Барович, записал 25 точки и 11 борби срещу името си в статистиката. Стабилен, както винаги бе Желко Шакич с 18 точки, а ямболията Павлин Иванов не трепна в родния си град и реализира 16 точки за успеха на "студентите".

Тони Дечев даде почивка в този двубой на героя от срещата с естонския Калев Филип Виденов, който бе в състава на Лукойл, но не се появи на терена нито за минута. В сряда на Академик предстои второ, още по-сериозно изпитание в Европа - домакинство в Ботевград на израелския Макаби Ришон.

Снимка: LAP.BG